XV ranking banków autorstwa Polskiego Związku Firm Deweloperskich

20 grudnia 2021
0 Komentarzy

Już po raz piętnasty deweloperzy oceniali banki pod kątem współpracy w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych. Ankiety oceny banków wypełniono ponad 100 razy.

Cel i sposób przeprowadzenia rankingu banków PZFD

  • Deweloperzy (w tym roku po raz drugi także niezrzeszeni w PZFD) oceniali banki pod kątem współpracy w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych.
  • Ankiety oceny banków wypełniono ponad 100 razy.
  • Każda firma mogła przysłać jedną ankietę na temat każdego banku, w którym jest kredytowana oraz w którym posiada mieszkaniowy rachunek powierniczy.
  • W wynikach były brane pod uwagę banki, które oceniono w przynajmniej 3 ankietach.

Zasady punktacji

  • Maksymalnie można było uzyskać w sumie 120 punktów.
  • Przyznawano również punkty ujemne, m.in. za brak możliwości prowadzenia mieszkaniowego rachunku powierniczego w innym banku niż bank kredytujący (-6 pkt), odmowę finansowania przed rozpatrzeniem wniosku oraz za prowadzenie kontroli zakończenia etapu przedsięwzięcia deweloperskiego w ramach prowadzonego mieszkaniowego rachunku powierniczego w sposób uciążliwy i kosztowny (- 12 pkt).

Wyniki rankingu 2021

I miejsce: mBank

II miejsce: PKO BP

III miejsce: Bank Millennium

Udział poszczególnych banków w liczbie kredytów udzielonych ankietowanym deweloperom (liczba wypełnionych ankiet dot. danego banku).

Dane z rankingu PZFD, 2021

Dostępność doradców klienta i brak zatorów komunikacyjnych (w punktach)

Dane z rankingu PZFD, 2021

Zostaw komentarz